Pocztówki wracają do łask?

Pocztówki wracają do łask?

Udana pamiątka z wakacji

Pocztówki, karty pocztowe, widokówki – jeszcze nie tak dawno temu – były jednym z najpopularniejszych sposobów na pozdrowienie kogoś, np. z wyjazdu wakacyjnego albo z okazji różnych świąt, imienin, urodzin itp.

W związku z rozwojem technologii cyfrowych klasyczne kartki zostały w dużym stopniu wyparte przez kartki internetowe, czyli e-pocztówki, które kilkanaście lat temu zdobyły sobie bardzo duże grono entuzjastów.

Możliwość wyboru głównego motywu spośród tysięcy możliwych opcji, podobnie – tekstu życzeń, oprawy graficznej, a często również dźwiękowej spowodowała, że takie multimedialne kartki coraz częściej trafiały na nasze konta e-mailowe, „zamiast” do tradycyjnej skrzynki pocztowej, w kopercie, ze znaczkiem…

Okazuje się jednak, że nie wszyscy zaniechali wysyłania „zwykłych” pocztówek, które dzięki rozwojowi technik poligraficznych, potrafią nadal zaskoczyć swoją estetyką.

Jednym słowem – można stwierdzić, że „staromodne” widokówki, powoli, ale coraz wyraźniej, trafiają do łask.

Wyślij pocztówkę z Orzesza!

Idąc tym tropem (szczególnie wartym poznania w okresie wakacyjnym) Urząd Miejski w Orzeszu przygotował specjalną ofertę dla wszystkich osób zainteresowanych promocją miasta. Jak się okazuje, wciąż jednym z najbardziej „trafnych” pomysłów, które mogą służyć realizacji tego celu może być po prostu… wysłanie pocztówki, na której będą widnieć najciekawsze miejsca, które są symbolami miasta.

W ostatnich latach więcej osób decyduje się na wypoczynek wakacyjny w kraju. Z większą chęcią udajemy się nie tylko do największych miast, kurortów nadmorskich czy górskich i innych miejscowości, które są turystycznymi hitami, ale również do małych miast, które kryją przed nami wiele atrakcji.

Wychodząc z tego założenia, wiele osób trafia właśnie do takich miast jak Orzesze. Wysłanie kartki z miejsc, które odkryliśmy podczas letniego wypoczynku to świetny pomysł, z którego na pewno będą zadowoleni adresaci.

Kto wie, czy zachęceni piękną pocztówką, nie zechcą kiedyś odwiedzić uwiecznionego na nich miasta?

Pocztówki można odebrać (za darmo) w Urzędzie Miejskim, w Miejskim Ośrodku Kultury praz w Miejskiej Bibliotece Publicznej.