Rozbudowana oferta zajęciowa w MOK Orzesze

Rozbudowana oferta zajęciowa w MOK Orzesze

Wraz z początkiem roku szkolnego Miejski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci, młodzież a także dorosłych do zapisów na różnorodne zajęcia, które w tym roku będą odbywać się na terenie ośrodka. Oferta zawiera wiele ciekawych propozycji, z których po prostu warto skorzystać. To możliwość doskonalenia wielu umiejętności oraz rozwijania swojej pasji. Nie ma tu miejsca na nudę, dlatego jeśli nie wiesz, co mógłbyś robić w czasie wolnym, zapraszamy do przeczytania tego artykułu do końca.

Różnorodność, która daje wybór

Wśród tegorocznych propozycji nie mogło zabraknąć kontynuacji zajęć z ubiegłego roku. Dostępne są zatem zajęcia szachowe, które nie tylko uczą logicznego myślenia i przewidywania kilku ruchów „do przodu” przeciwnika, ale przede wszystkim wymagają koncentracji. W zeszłym sezonie cieszyły się one popularnością dzieci w różnym wieku. Ponownie otwarta zostanie pracownia ceramiki. To w niej powstają fantastyczne dzieła, wyróżniające się oryginalnym, indywidualnym wyglądem. Zajęcia z ceramiki dają wiele możliwości. Pobudzają kreatywność oraz doskonalą umiejętności manualne dzieci i młodzieży. Artystyczne dusze zapraszane są do udziału w projektach związanych z malarstwem i rysunkiem, gdzie pod okiem specjalistów istnieje okazja poznania wielu ciekawych technik malarskich. To właśnie tu wyobraźnia wkracza na wyższy poziom, a umiejętności lokalnych dzieci z miesiąca na miesiąc stają się jeszcze lepsze. Od września rusza również Grupa Fotograficzna „EF”, na zajęciach której można zgłębić tajniki fotografii i podszkolić swój warsztat w tej dziedzinie.

Propozycje muzyczne w nadchodzącym sezonie

Podobnie, jak w ubiegłych latach w Miejskim Ośrodku Kultury działać będą Regionalne zespoły śpiewacze, takie jak: „Szarotki” czy „Jaśkowiczanie”. Dają one możliwość poznania regionalnej kultury i spędzenia wolnego czasu na wspólnym śpiewaniu folklorystycznych (choć nie tylko) piosenek. Będą odbywać się także tradycyjne zajęcia wokalne dla najmłodszych oraz warsztaty taneczne. Funkcjonował będzie również Teatr Zawiły. Z kolei wszystkich miłośników muzyki instrumentalnej z pewnością zainteresuje fakt, że podobnie jak w ubiegłym sezonie, będzie można skorzystać z nauki gry na pianinie, perkusji, trąbce, skrzypcach czy gitarze.