Twórcze ferie z MOK w Orzeszu

Twórcze ferie z MOK w Orzeszu

Pomysłowe zimowe wakacje

Ferie w Orzeszu, w tym roku, odbędą się w najpóźniejszej, trzeciej „turze”. Dzięki temu można sobie zaplanować z wyprzedzeniem dwa tygodnie zimowego wypoczynku. Na razie trudno stwierdzić, jaka będzie pogoda i czy będzie sprzyjać aktywnemu wypoczynkowi na zewnątrz.

Wiadomo już jednak, że jeśli zdecydujemy się skorzystać z bogatego programu zajęć przygotowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Orzeszu – na pewno nie będziemy się nudzić i dwa tygodnie wypoczynku między semestrami szkolnymi spędzimy nie tylko aktywnie, ale również twórczo.

Warto skorzystać – zarówno wtedy, gdy chcesz rozwinąć swoje umiejętności plastyczne, jak i nauczyć się gry w szachy albo chcesz oglądnąć ciekawy film lub uczestniczyć w przedstawieniu teatralnym.

Program rozpocznie się wraz z pierwszym dniem ferii, czyli już 14 lutego 2022 r. Pierwszym punktem w programie kulturalnych ferii w MOK Orzesze będzie pokaz filmu w kinie. Następnie odbędą się m.in. zajęcia z malarstwa oraz ceramiki. Będą to spotkania z dziećmi z dwóch grup wiekowych – od piątego do dziewiątego roku życia oraz dziesięć lat i więcej.

Odkryj w sobie artystę!

Szczególnie interesująco przedstawia się program zajęć plastycznych i rękodzielniczych. Weź w nich udział i odkryj w sobie twórcę!

W kolejne dni ferii odbywać się będą zajęcia malarskie i ceramiczne (warsztaty lepienia naczyń oraz szkliwienia) oraz warsztaty mydełkowe, dzięki którym uczestnicy poznają sposoby wytwarzania mydełek glicerynowych – w różnych kształtach i kolorach.

Równie inspirująco przedstawia się inny punkt artystycznego programu ferii w orzeskim MOK, czyli warsztaty String Art – Nitką Malowane. To ciesząca się coraz większą popularnością sztuka tworzenia niezwykłych obrazów za pomocą kolorowych sznurków, drewnianej tablicy i gwoździ.

Miejski Ośrodek Kultury w Orzeszu przygotował także propozycję zajęć dla pasjonatów fotografii, czyli Fotozabawy.

To tylko niektóre z atrakcji, które przygotowano z myślą o uczniach, którzy spędzają ferie w mieście. Zajęcia będą się odbywały w siedzibie i w Sali Widowiskowej MOK Orzesze.

Więcej informacji na MOK-Orzesze.pl.