Tragiczne zdarzenie na terenie zakładu Paneltech w Chorzowie – śmiertelne potrącenie rowerzysty

Tragiczne zdarzenie na terenie zakładu Paneltech w Chorzowie – śmiertelne potrącenie rowerzysty

Na drodze dojazdowej do firmy Paneltech w Chorzowie miało miejsce dramatyczne zdarzenie. Zginął tam starszy mężczyzna, który został potrącony przez ciężarówkę. Przybyłe na miejsce służby ratunkowe nie były w stanie uratować życia mężczyzny. Zgłoszenie o nieszczęśliwym wypadku nadeszło przed godziną 9 rano, kiedy to rowerzysta został uderzony przez TIRa na ulicy Michałkowickiej.

Tragedia rozegrała się 14 czerwca, kiedy to 82-letni rowerzysta został brutalnie potrącony przez ciężarówkę skręcającą na teren przedsiębiorstwa Paneltech. Wszystko działo się na oznakowanej ścieżce rowerowej.

Jak informuje młodszy kapitan Michał Adamek, oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Chorzowie, pomimo natychmiastowej reakcji Zespołu Ratownictwa Medycznego i wezwania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, nie udało się uratować życia poszkodowanemu.

Po incydencie na ulicy Michałkowickiej doszło do znacznych utrudnień w ruchu. Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili czynności na miejscu zdarzenia. Młodszy aspirant Karol Kolaczek, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie, informuje, że wstępne ustalenia wskazują na kierowcę ciężarówki jako sprawcę tragicznego zdarzenia, ale prowadzone są dalsze dochodzenia, aby dokładnie ustalić okoliczności i przebieg tego nieszczęśliwego incydentu.