Odpowiednia strategia policyjna pozwoliła złapać złodzieja narzędzi budowlanych

Odpowiednia strategia policyjna pozwoliła złapać złodzieja narzędzi budowlanych

Interwencja funkcjonariuszy z rudzkiego komisariatu policji była odpowiedzią na zgłoszenie dotyczące włamania do obiektu jednego z przedsiębiorstw, gdzie podczas prac remontowych doszło do kradzieży elektronarzędzi o łącznej wartości przekraczającej 7000 złotych. W procesie zbierania dowodów na miejscu zdarzenia, a także analizy otaczającego terenu, udało im się odnaleźć dwie walizki ukryte wśród roślinności, w których znajdowały się kosztowne młoty wyburzeniowe.

Te narzędzia udało się zwrócić właścicielowi, jednak bez oryginalnych walizek. Funkcjonariusze prowadzący śledztwo doszli do wniosku, że złodziej ukrył je i prawdopodobnie powróci po nie kolejnej nocy. Zdecydowali więc skonstruować pułapkę. Walizki wypełnione kamieniami umieszczone zostały dokładnie w tym samym miejscu, a policjanci z jedynki postanowili czatować w pobliżu.

Nie musieli spędzić wiele czasu na czekaniu – tuż po zapadnięciu zmroku, do miejsca ukrycia walizek przybył mężczyzna. Natychmiast sięgnął po walizki i wyszedł z krzaków, trafiając bezpośrednio w ręce czekających na niego funkcjonariuszy. Mimo początkowych prób wykręcenia się od odpowiedzialności, wkrótce zdał sobie sprawę, że musi stawić czoła profesjonalnej ekipie śledczej.