Zaraz po porażeniu prądem, mężczyzna spadł z wysokości. Jego życie zostało uratowane przez strażaków

Zaraz po porażeniu prądem, mężczyzna spadł z wysokości. Jego życie zostało uratowane przez strażaków

Szokujące wydarzenie miało miejsce wieczorem 20 maja na ulicy Grunwaldzkiej w Rybniku. Mężczyzna doświadczył potężnego wstrząsu elektrycznego, które doprowadziło do upadku z znacznej wysokości. Na szczęście, w odpowiednim momencie na miejscu interwencji pojawili się strażacy, którzy byli w stanie uratować tego człowieka.

Według zapisów, o godzinie 18.44 jednostka straży pożarnej została wezwana na miejsce incydentu na ulicy Grunwaldzkiej w Rybniku. Po przybyciu, natrafili na 49-letniego mężczyznę, który był ofiarą wypadku – upadł z wysokości po doznaniu porażenia prądem. Jego stan był poważny i życie wisiało na włosku.

– Odebraliśmy zgłoszenie informujące, że doszło do upadku mężczyzny z pewnej wysokości. Kiedy dotarliśmy na miejsce zdarzenia, okazało się, że ofiara podczas wykonywania prac uległa porażeniu prądem. W wyniku tego nieszczęśliwego incydentu doszło do zatrzymania krążenia u poszkodowanego. Nasi strażacy rozpoczęli natychmiast reanimację krążeniowo-oddechową, przy użyciu defibrylatora AED. Defibrylacja okazała się być skutecznym zabiegiem – mówi asp. Wojciech Kasperec z PSP Rybnik.