Tragiczny skutek niezastosowania się do sygnalizacji świetlnej: wypadek z udziałem trzech aut na Wiślance

Tragiczny skutek niezastosowania się do sygnalizacji świetlnej: wypadek z udziałem trzech aut na Wiślance

Na skrzyżowaniu ulic Pszczyńskiej i Boryńskiej w miejscowości Warszowice doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Trafiając się na skrzyżowaniu oznaczonym znakami sygnalizacji świetlnej, jedno z pojazdów przewróciło się. Funkcjonariusze policji apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Zdarzenie miało miejsce około 11:00 rano, na drodze DK81, przy skrzyżowaniu ulic Pszczyńskiej i Boryńskiej. Początkowe ustalenia stróżów prawa sugerują, że 38-letnia kobieta kierująca samochodem marki Subaru, nie przestrzegła sygnalizacji świetlnej. Nie zastosowanie się do czerwonego światła doprowadziło do zderzenia z prawidłowo jadącym pojazdem marki Renault. W wyniku uderzenia, samochód marki Subaru przewrócił się, po czym uderzył w kolejny pojazd – Peugeota.

Na miejscu interweniowała policja, która po badaniach ustaliła, że żaden z uczestników nie był pod wpływem alkoholu. Jedna osoba uczestnicząca w wypadku została przewieziona do najbliższego szpitala. Ruch na odcinku drogi, na którym doszło do zdarzenia, prowadzony jest wahadłowo, pod nadzorem funkcjonariuszy policji.