Potężne inwestycje na horyzoncie: SPEC BAU Polska planuje budowę marketu spożywczego i parku handlowego

Potężne inwestycje na horyzoncie: SPEC BAU Polska planuje budowę marketu spożywczego i parku handlowego

Jedno z najważniejszych przedsięwzięć deweloperskich nadchodzących lat ma miejsce przy ul. Andersa/Okulickiego. Firma SPEC BAU Polska jest w trakcie uzyskiwania pozwolenia na budowę potężnej inwestycji, która obejmuje market spożywczy znanej sieci oraz park handlowy. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z założeniami, kompleks będzie gotowy do otwarcia za około 2 lata.

Park handlowy, który mieścić się będzie obok planowanego marketu, będzie zawierał różne punkty usługowe, w tym drogerię. Co więcej, w ramach tej inwestycji przewidziana jest również część biurowa. Ta nowa przestrzeń komercyjna ma stanowić doskonałe uzupełnienie dla sąsiedniego osiedla mieszkaniowego firmy ATAL, które obecnie jest w trakcie realizacji. Ważnym elementem inwestycji będzie również modernizacja ulicy Andersa, co umożliwi skomunikowanie nowego obszaru miejskiego za pomocą dwóch zjazdów.

Inwestycja szeroko znana jako „budowa budynku handlowo-usługowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą i drogową” ma powstać na działkach oznaczonych numerami 2047, 2046, 2045 i 2038, znajdujących się w obrębie Nowe Miasto. To prawie identyczny obszar gruntów, który został określony we wniosku firmy ATAL na budowę sąsiadującego osiedla mieszkalnego wielolokalowego. Okazuje się, że SPEC BAU Polska nabyła część tych terenów od dewelopera ATAL, aby zrealizować swoje ambicje inwestycyjne. Zakończenie tego masowego projektu jest zaplanowane na koniec 2025 roku lub początek pierwszego kwartału 2026 roku.