Bezdomny mężczyzna nie żyje – zimowe temperatury stanowią zagrożenie dla bezdomnych

Bezdomny mężczyzna nie żyje – zimowe temperatury stanowią zagrożenie dla bezdomnych

9 grudnia, w Tychach, służby policyjne zostały zaalarmowane o odkryciu ciała starszego mężczyzny bez stałego miejsca zamieszkania. Sprawą śmierci tego indywidualisty zajmie się prokurator. Zimowe warunki atmosferyczne stanowią realne niebezpieczeństwo dla osób narażonych na skrajną biedę i brak schronienia, a pomoc tym, którzy jej potrzebują, staje się kluczowa, zwłaszcza podczas chłodnych miesięcy.

W pobliżu miejskich koszy na śmieci, przy ulicy Kubicy w Tychach, odnaleziono ciało mężczyzny. O godzinie 9.00 rano, 9 grudnia, funkcjonariusze tutejszego posterunku otrzymali zgłoszenie dotyczące leżącego na ziemi ciała. Po dotarciu na miejsce incydentu potwierdzili tragiczną informację – 67-letni mężczyzna, nie mający stałego dachu nad głową, jest już nieżywy. Jego przyczyny zgonu są jeszcze niejasne.

Zawiadomiono o całym zdarzeniu prokuratora, który ma nadzorować prowadzone śledztwo. Jak zaznaczyła mł.asp. Paulina Kęsek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tychach, głównym celem jest ustalenie dokładnych okoliczności śmierci 67-letniego bezdomnego.