Dzień pełen wyzwań dla strażaków: Seria pożarów niszczy mienie

Dzień pełen wyzwań dla strażaków: Seria pożarów niszczy mienie

W ostatnim dniu miesiąca sierpnia, strażacy stali przed nie lada wyzwaniem. W ciągu jednego dnia musieli stawić czoła kilku pożarom, które przyniosły znaczne straty materialne. Na ulicy Kłokocińskiej w Rybniku doszło do zdarzenia, które spowodowało konieczność interwencji. Po południu wybuchł tam pożar, który strawił zarówno garaż jak i część dachu przydomowego budynku mieszkalnego. Zniszczenia są tak poważne, że szacuje się je na setki tysięcy złotych.

Przed tym incydentem jednak, strażacy zostali wezwani do Gaszowic. Tuż po godzinie 12:00, na ulicy Wiejskiej zanotowano kolejny pożar. Tym razem ogniem została objęta instalacja elektryczna w jednym z domów. W rezultacie tego zdarzenia, pomieszczenie zawierające skrzynkę elektryczną uległo okopceniu. Na szczęście nie odnotowano żadnych ofiar w ludziach, a straty finansowe wynoszą około 5 tysięcy złotych.

Kolejnym miejscem interwencji strażackiej była ponownie ulica Kłokocińska w Rybniku. Tuż przed godziną 15:00, doszło tam do pożaru garażu, który znajdował się przy budynku jednorodzinnym.