Jarmark staroci już 9 stycznia w Mikołowie

Jarmark staroci już 9 stycznia w Mikołowie

Nowy sezon rozpoczyna się w styczniu

Druga niedziela stycznia 2022 roku w Mikołowie będzie bardzo atrakcyjna – a to za sprawą jarmarku staroci. Pchle targi wracają do łask. Dzieje się tak już od co najmniej kilku lat. Z pewnością ma to związek z poszukiwaniem rzeczy, które są szczególne, poprzez swoją indywidualność.

Problemem dla współczesnego człowieka jest często… nadmiar. Nie możemy obecnie narzekać na brak różnych, mniej lub bardziej potrzebnych przedmiotów. Niestety, zazwyczaj pochodzą one z masowej produkcji i w związku z tym nieszczególnie różnią się między sobą.

Nawet wtedy, gdy są drogie i wykonane z dobrej jakości materiałów – niekoniecznie będą one cieszyły osoby, które lubią w przedmiocie poczuć tzw. „duszę”.

Takie rzeczy z pewnością można odnaleźć na targach, zwanych jarmarkami staroci. Wystawcy prezentują na nich najróżniejszy asortyment. Już samo przebywanie wśród pasjonatów pięknych i niebanalnych rzeczy może być formą świetnej rozrywki, której ukoronowaniem będzie znalezienie przedmiotu spełniającego nasze oczekiwania.

Harmonogram jarmarków

Jarmarki staroci w Mikołowie organizowane są przez Urząd Miasta Mikołowa. Pierwsza z imprez odbędzie się już 9 stycznia. Kolejne – raz w miesiącu, zazwyczaj w pierwszą niedzielę miesiąca albo w drugą. W lutym 2022 r. Mikołowski Jarmark Staroci odbędzie się w pierwszą niedzielę (6 lutego).

Najbliższy jarmark rozpocznie się o godzinie 8:00, a zakończy o godzinie 14:00. Organizatorzy i wystawcy zapraszają wszystkich zainteresowanych na mikołowski Rynek.

Osoby, które chcą zaprezentować i sprzedawać swoje rzeczy, są zobowiązane do tego, żeby dokonywać sprzedaży jedynie na wyznaczonym terenie. Po zakończeniu imprezy do wystawców i handlowców należy uprzątnięcie zajmowanego miejsca.

W dni, w które odbywają się jarmarki, na teren Rynku nie będą mogły wjeżdżać samochody, poza dostawczymi, które będą mieć kwadrans na wyładowanie oraz późniejsze załadowanie towaru.