Oferta na dostawę elektrycznych zespołów trakcyjnych dla Śląska

Oferta na dostawę elektrycznych zespołów trakcyjnych dla Śląska

Za sprawą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, który pełnił rolę zamawiającego, w procedurze przetargowej na dostarczenie 22 czteroczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych, wpłynęła jedna oferta. Dodatkowym elementem oferty jest możliwość dostarczenia do ośmiu kolejnych pojazdów.

Budżet, jaki przeznaczono na realizację tej podstawowej części zamówienia, wynosi 1 019 495 340 zł brutto. Z kolei firma z Nowego Sącza, która zgłosiła swoją ofertę, za dostarczenie taboru oczekuje kwoty rzędu 1 110 690 00 zł brutto.

W ramach podstawowego zakresu umowy, samorząd wraz z Kolejami Śląskimi, które pełniły funkcję organizatora przetargu, oczekują nie tylko dostawy 22 pojazdów, ale także świadczenia usług serwisowych dla tych jednostek aż do 12 grudnia 2035 roku. Wymagania obejmują również dostarczenie pakietu naprawczego oraz realizację szkoleń.

Dodatkowo, w ramach opcjonalnego zakresu umowy, potencjalny wykonawca ma za zadanie dostarczyć maksymalnie do ośmiu dodatkowych sztuk ezt-ów identycznego typu i zapewnić obsługę serwisową do 12 grudnia 2035 roku. Ponadto, od 13 grudnia 2035 roku ma obowiązek świadczyć usługi serwisowe wszystkich dostarczonych pojazdów (zarówno z zamówienia bazowego jak i opcjonalnego) aż do drugiego P4 (włącznie) każdego z EZT. Jednakże, obsługa ta nie może trwać dłużej niż do 31 grudnia 2043 roku.