Groźne potrącenie nastolatki na pasach. Kierowca był trzeźwy!

Groźne potrącenie nastolatki na pasach. Kierowca był trzeźwy!

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na początku marca w Orzeszu. Kierujący pojazdem mercedes nie zdołał zahamować w pobliżu przejścia dla pieszych i potrącił przechodzącą w dozwolonym miejscu czternastolatkę. Na miejsce przyjechała karetka pogotowia i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Tuż przed godziną 18:00, na początku marca, czternastoletnia mieszkanka Orzesza wracała do domu z zajęć dodatkowych. Gdy we właściwym do tego wyznaczonym miejscu przechodziła przez ulicę, została potrącona przez przejeżdżający przez skrzyżowanie samochód.

Na miejscu zdarzenia błyskawicznie przyjechała karetka pogotowia oraz helikopter z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Nastolatka w chwili przyjazdu służb ratowniczych była przytomna, jednak zdecydowano się na powietrzne przetransportowanie jej do Szpitala na Ligocie w Katowicach.

Policja ustaliła, że kierowca mercedesa w chwili zdarzenia był trzeźwy. Nie stwierdzono również wad fabrycznych samochodu ani też innych uszkodzeń. Sprawę badają policyjni technicy.