MOK Orzesze zaprasza na Jurę Krakowsko-Częstochowską

MOK Orzesze zaprasza na Jurę Krakowsko-Częstochowską

Rozpocznij sezon wakacyjny na Szlaku Orlich Gniazd!

Wakacje już za pasem, jeszcze kilka tygodni i można będzie zacząć letni wypoczynek. Niezależnie od tego, czy planujemy wielodniowe wyjazdy, wycieczki po Polsce, Europie albo w dalsze rejony świata – jedno łączy takie szczególne chwile – to odpoczynek od codzienności, wyjście z rutyny, dodanie życiu kolorów i uśmiechu.

Z tymi, pozytywnymi emocjami, wiąże się każda, nawet najkrótsza wycieczka. Warto wejść w niemal już wakacyjny sezon, świętując w nieco inny sposób wolne dni, w tym „zwykłe” i długie weekendy.

Kolejna okazja przed mieszkańcami Orzesza i okolic już niedługo. Miejski Ośrodek Kultury w Orzeszu zaprasza na jednodniową wycieczkę. Takie wyjazdy cieszą się zawsze bardzo dużą popularnością, dlatego postanowiono zorganizować następną wycieczkę krajoznawczą, tuż przed wakacjami i sezonem urlopów.

Tym razem MOK Orzesze zaprasza na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Zainteresowani już dziś powinni rezerwować czas na sobotę, 11 czerwca br.

Jura i Orle Gniazda

Jeśli jesteś miłośnikiem aktywnego zwiedzania – ta propozycja wyjazdu jest idealna dla Ciebie. 11 czerwca autokar wyruszy z Orzesza na tereny Jury Krakowsko-Częstochowskiej, słynące z malowniczych krajobrazów, których clue stanowią charakterystyczne dla tego obszaru skały, jaskinie, skałki oraz ruiny i odnowione zamki, pamiętające czasy ich budowniczego, króla Kazimierza Wielkiego.

W programie wycieczki znajdzie się między innymi odrestaurowany i spektakularny, cieszący się coraz większą popularnością wśród turystów i miłośników historii oraz zabytkowej architektury – zamek Rabsztyn.

Uczestnicy wycieczki będą mieli również okazję zwiedzić ruiny zamku Bydlin, skąd przejdą pieszo na zamek Smoleń (również odrestaurowany) Szlak będzie wiódł przez Zegarowe Skały.

Ostatnim punktem czerwcowej wycieczki będzie Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej w Pilicy.

Więcej informacji i regulamin imprezy można znaleźć na stronie internetowej MOK w Orzeszu.