Orlik w Orzeszu – nie tylko dla juniorów

Orlik w Orzeszu – nie tylko dla juniorów

Postaw na aktywność!

Od dawna nie jesteś już juniorem? Wręcz przeciwnie – wszedłeś, weszłaś w wiek, który zwyczajowo nazywa się senioralnym? Zakończyłeś niedawno aktywność zawodową, co wcale nie oznacza dla ciebie bierności i braku chęci do tego, by teraz, a może właśnie teraz – naprawdę cieszyć się życiem?

Jeśli odpowiedziałeś sobie twierdząco na te pytania – to oznacza, że jesteś w dobrej kondycji psychofizycznej i masz świadomość tego, że niezależnie od tego jak czujesz się dziś – warto „zainwestować” wiele, żeby takie dobre samopoczucie zachować na jak najdłuższy czas.

Sprawność, samodzielność, możliwość cieszenia się z codziennego życia? Tych wartości nie osiągniemy, jeśli na nie w pewnym sensie… nie zapracujemy. Z pewnością – wielogodzinne przesiadywanie przed ekranem telewizora, komputera, czy smartfona lub tabletu nie będzie czynnikiem wspierającym naszą kondycję.

Siedzący tryb życia to „zmora” naszych czasów, która dotyka nie tylko starszego, ale również młodych pokoleń. Wszystkie je łączy jedno – podobnie jak wpadają w wir wirtualnego życia, mogą również się z niego „wydobyć” poprzez zmianę swoich nawyków i stylu życia.

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby po prostu – zamknąć urządzenia „wpychające” nas do wirtualnego świata, często ponad miarę i… wyjść z domu.

Nowe pomysły na Orlik w Orzeszu

W ostatnich latach infrastruktura rekreacyjna w polskich miastach uległa znaczącej poprawie. Jednymi z popularniejszych elementów tego systemu są Orliki, czyli boiska do gry w piłkę nożną, które powstały w ramach przygotowań do Euro 2012.

Obiekty te w kolejnych latach rozbudowywano i dostosowywano do potrzeb lokalnych społeczności. Choć zostały one stworzone przede wszystkim z myślą o „wyławianiu’ młodych talentów sportowych i aktywizacji ruchowej młodego pokolenia, ich rola jest jedynie „funkcją” pomysłów na takie właśnie miejsca.

Orlik w Orzeszu cieszy się niesłabnącą popularnością, szczególnie młodych ludzi, którym nie jest obca piłka nożna, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by obiekt mógł być „zagospodarowany” również w inny sposób i przez różne pokolenia.

Niedawno z inicjatywą udostępnienia Orlika dla starszych mieszkańców wystąpił Urząd Miejski w Orzeszu, który wraz z animatorami pracującymi na kompleksie popularnych boisk sportowych zaprasza wszystkie osoby w wieku 55 plus do udziału w zajęciach ruchowych adresowanych specjalnie do nich.

Już 23 maja 2022 r. na orzeskim Orliku odbędą się pierwsze zajęcia inaugurujące serię spotkań, które będą się odbywały cyklicznie – we wtorki oraz w czwartki. Warto skorzystać! Ćwiczenie w grupie zawsze sprzyja motywacji i zaangażowaniu.

Jakie dyscypliny sportowe są szczególnie polecane seniorom? Przeczytaj na portalu Pilka-Nozna.pl.