Scena Dla Młodych rusza w Orzeszu

Scena Dla Młodych rusza w Orzeszu

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert

Scena dla Młodych to ceniona inicjatywa Miejskiego Ośrodka Kultury w Orzeszu, dzięki której mogą się zaprezentować młodzi twórcy.

Już 8 kwietnia 2022 r. odbędzie się kolejny koncert z tego cyklu. Tym razem na scenie MOK w Orzeszu wystąpi Magdalena „Wydra” Wydriński z Zespołem. Początek wydarzenia o godzinie 18:00.

Podobnie jak w przypadku poprzednich imprez „sygnowanych” hasłem Scena Dla Młodych – koncertowi muzycznemu towarzyszyć będzie również specjalny cel charytatywny. Kupując bilet – wesprzesz małą mieszkankę miasta, która walczy z poważną chorobą – dziecięcym porażeniem mózgowym. Zbiórkę podczas wydarzenia prowadzić będzie Fundacja Zmian.

Wejściówkę można nabyć w MOK Orzesze, w cenie dwudziestu złotych. Z uwagi na cel organizatorzy zachęcają do tego, by wpłacić wyższą kwotę, jeżeli mamy taką możliwość.

„Wydra”,  czyli niebanalne połączenie muzycznych wątków i tematów

Zespół Wydra stanowi swego rodzaju podsumowanie i zbiór doświadczeń muzycznych Magdaleny Wydriński – wokalistki świetnie czującej się i poruszającej w różnych muzycznych klimatach i wątkach.

Miłośnicy alternatywnego i indywidualnego podejścia do muzyki, jako opowieści pisanej dźwiękiem, będą mogli usłyszeć utwory z pogranicza różnych muzycznych światów, w tym: ballady, eksperymentalnego popu, R’B, gospel, jazzu czy soulu.

Koncert będzie nie tylko muzyczną, ale również literacką ucztą. Teksty pisane przez liderkę zespołu na długo pozostają w pamięci, nie mają bowiem nic wspólnego z odtwórczym postrzeganiem i opisywaniem świata.

Magdalena „WYDRA” Wydriński jest kompozytorką, autorką tekstów, jak i wokalistką. Prowadzi również kursy śpiewu. Ukończyła Szkołę Muzyki Rozrywkowej w Rudzie Śląskiej. Jest laureatką konkursów muzycznych krajowych i zagranicznych.