Festyn w Moszczenicy

Festyn w Moszczenicy

Fantastyczny festyn odbył się w ostatni weekend w Jastrzębiu. Było dużo zabawy, śmiechu a przede wszystkim doskonałej atmosfery stworzonej przez lokalnych mieszkańców. W jastrzębskiej dzielnicy postanowiono wynagrodzić brak imprez, które masowo były odwoływane w czasie pandemii. Dlatego impreza połączyła obchodzenie dożynek, Dnia Matki oraz Dnia Dziecka. Nie brakowało rozmaitych atrakcji, pysznego jedzenia i muzyki, która umilała dzień wszystkim uczestnikom.

Atrakcje dla każdego

Jak wspominają mieszkańcy, takiej imprezy już dawno nie było w Moszczenicy. To była fantastyczna okazja do wspólnego spędzania czasu, tym bardziej, że pogoda dopisała. Każdy, niezależnie od wieku znalazł swoje święto i okazję do wspaniałej zabawy podczas rodzinnego pikniku. Cała impreza miała miejsce pod wiatą rekreacyjną w dzielnicy Jastrzębia.

Cały festyn rozpoczęły imprezy dedykowane najmłodszym mieszkańcom. Odbyło się więc zapoznanie z Kubusiem Puchatkiem, z którym można było się fajnie pobawić. Było również malowanie buziek i skręcanie wielobarwnych baloników. Oczywiście żaden festyn nie może odbyć się bez wielkich baniek mydlanych, dlatego organizatorzy zapewnili również tę atrakcję dla maluchów. Atrakcją wzbudzającą największe zainteresowanie był profesjonalny pokaz zorganizowany przez jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej. Ponadto nie zabrakło dmuchanych zamków, w których można było spożytkować nadmiar energii.

Nieco starsi obywatele mogli wspaniale wyszaleć się podczas muzycznych występów lokalnych zespołów. Na scenie wystąpił Tomasz Coral a także Dj, który grał aż do późnych godzin wieczornych. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich zadbały również o podniebienia, i to nie tylko najmłodszych dzieci. Nie mogło zabraknąć tradycyjnego kołacza, a także pysznych kanapek oraz innych słodkości, które umilały czas wszystkim. Jak podkreślają władze gminy nie spodziewano się aż takich tłumów. Mieszkańcy, którzy pojawili się w dzielnicy Jastrzębie bawili się do późnego wieczora. Jak zostało już wspomniane wcześniej pogoda dopisała, sprawiając, że aż nie chciało się wracać do domu.

Impreza z pewnością należała do jednych z najbardziej udanych w ostatnim czasie. Organizatorzy zapewnili masę rozmaitych atrakcji, w których po prostu trzeba było wziąć udział. Mamy tylko nadzieję, że to nie ostatnia impreza tego rodzaju w tym roku.