Szukamy osoby odpowiedzialnej za okrutne działanie: dwa koty uwięzione w plastikowym pojemniku

Szukamy osoby odpowiedzialnej za okrutne działanie: dwa koty uwięzione w plastikowym pojemniku

Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami „Fauna” prowadzi intensywne poszukiwania osoby, która dopuściła się niewyobrażalnego czynu. Dwa niewinne koty, matka z jej kociakiem, zostały bezlitośnie uwięzione w plastikowym pojemniku, z którego nie miały najmniejszej możliwości samodzielnego wydostania się.

Tragiczny przypadek miał miejsce w sobotę, 8 czerwca. O godzinie 13:30 dwa koty trafiły do Schroniska dla Zwierząt im. św. Franciszka z Asyżu w Rudzie Śląskiej. Były zamknięte w plastikowym kuble, który dodatkowo był ściśle owinięty drutem, aby uniemożliwić zwierzętom jakiekolwiek próby ucieczki. Po dostarczeniu do schroniska, koty natychmiast otrzymały jedzenie, wodę i profesjonalną opiekę.

Ze względu na rosnące temperatury na zewnątrz, sytuacja mogła szybko przerodzić się w tragedię. Gdy koty zostały odnalezione, były już silnie przegrzane, a matka wyraźnie wynędzniała z głodu.

Jak podaje TOZ „Fauna”, te nieszczęsne zwierzęta zostały odnalezione na terenie Cmentarza Komunalnego w Nowym Bytomiu, położonego przy ulicy Chorzowskiej 41 w Rudzie Śląskiej.

TOZ „Fauna” gorąco apeluje do społeczności o pomoc w zidentyfikowaniu osoby, która dopuściła się tego okropnego czynu. Zgodnie z prawem, porzucenie zwierzęcia przez właściciela lub inną osobę odpowiedzialną za jego opiekę, jest uznawane za znęcanie się nad zwierzęciem.