Skandaliczne zachowanie kierowcy autobusu w Katowicach: Wyprosił matkę z dziećmi za nieprawidłowe ustawienie wózka

Skandaliczne zachowanie kierowcy autobusu w Katowicach: Wyprosił matkę z dziećmi za nieprawidłowe ustawienie wózka

Na terenie Katowic, w autobusie linii 297 doszło do kontrowersyjnego incydentu, którego głównymi uczestnikami byli kierowca pojazdu oraz matka przewożąca swoje dzieci w podwójnym wózku. Mężczyzna nie wykazał zrozumienia dla sytuacji kobiety i wyprosił ją z autokaru. Wszystko z powodu sposobu ustawienia wózka, co nie spodobało się kierowcy.

Wydarzenia rozegrały się w środku tygodnia. Autobus, którym podróżowała matka z dziećmi, poruszał się po trasie od Piotrowic do centrum Katowic. W trakcie jazdy, kierujący pojazdem zwrócił uwagę na nietypowe ustawienie wózka – dzieci znajdowały się obok siebie, skierowane twarzą ku szybie autobusu, a więc bokiem do linii jazdy.

Widać to było na udostępnionych nagraniach. Prowadzący autobus postanowił interweniować i zażądał od matki zmiany ustawienia wózka. Kobieta jednak tłumaczyła, że takie rozwiązanie jest niemożliwe, gdyż wózek jest podwójny.

Kierowca nie ustąpił, zignorował prośby pasażerów i stwierdził, że nie będzie kontynuował podróży. Matce dzieci zagroził interwencją policji. Prezes zarządu PKM Katowice zdecydował się skomentować całą sytuację.