Oszukiwani na portalach ogłoszeniowych – Rudzianie ponoszą straty finansowe

Oszukiwani na portalach ogłoszeniowych – Rudzianie ponoszą straty finansowe

Chociaż rozpowszechniane są liczne ostrzeżenia dotyczące możliwości oszustwa na stronach internetowych z ogłoszeniami czy na platformach społecznościowych, niestety nie brakuje osób, które stają się ofiarami takich działań. Wciąż pojawiają się nowe przypadki omówionej problematyki.

Przykładowo, miniony weekend przyniósł zgłoszenia dwóch młodych mieszkańców Rudy, którzy zostali wprowadzeni w błąd na popularnej stronie społecznościowej. Jeden z nich stracił 1400 złotych, natomiast drugi – 600 złotych. Bez wątpienia warto podkreślić, że oszuści nie ustają w poszukiwaniu nowych potencjalnych ofiar.

Zgłoszenia dotyczące oszustw związanych z zakupem różnych towarów na renomowanych portalach społecznościowych coraz częściej napływają do jednostek policji. Osoby pokrzywdzone w ubiegłym tygodniu, które chciały zakupić bilety na koncert swojego ulubionego zespołu muzycznego czy też konsolę do gier, straciły łącznie 2000 złotych. Warto mieć świadomość, że wszelkie posty sprzedażowe na portalu powinniśmy traktować z rezerwą, najlepiej dokonując odbioru osobistego towaru oraz płacąc za niego bezpośrednio. Dla oszustów dużym ułatwieniem jest możliwość wystawienia ogłoszenia na fikcyjne dane i szybkie usunięcie go bez zostawienia jakiegokolwiek śladu, co niestety jest dobrą okazją do nielegalnego wzbogacenia się.