Konflikt władzy gminnej: Prezydent Gliwic Adam Neumann odwołuje swoją zastępczynię

Konflikt władzy gminnej: Prezydent Gliwic Adam Neumann odwołuje swoją zastępczynię

Adam Neumann, pełniący obowiązki prezydenta miasta Gliwice, podjął decyzję o odwołaniu Ewy Weber z funkcji wiceprezydent. Wydarzenie to jest skutkiem konfliktu między prezydentem Neumannem a senatorem Zygmuntem Frankiewiczem. Nieoficjalne źródła sugerują, że decyzja ta może być elementem strategicznej rozgrywki politycznej.

Osoby dobrze zorientowane w sytuacji politycznej miasta twierdzą, że prezydent Neumann, pomimo świadomości braku poparcia senatora Frankiewicza oraz radnych w nadchodzących wyborach, planuje ponownie ubiegać się o stanowisko. Ewa Weber sprzeciwiała się tej decyzji i była otwartym krytykiem tej kandydatury, co mogło skutkować jej odwołaniem przez prezydenta w celu uporządkowania swojego terytorium politycznego.

Łukasz Oryszczak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gliwice, nie chciał komentować tej sytuacji. Zamiast tego skierował nas do oficjalnego oświadczenia prezydenta Neumanna opublikowanego online.

W swoim oświadczeniu prezydent Gliwic Adam Neumann stwierdził: „Zarządzałem odwołaniem pani Ewy Weber z funkcji Zastępcy Prezydenta Miasta z powodu utraty zaufania do niej. Zaznaczył również, że mianowanie i zwalnianie wiceprezydentów miasta jest w wyłącznej kompetencji prezydenta, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.” Dodał także, że nie jest zobowiązany do uzasadniania swojej decyzji ani konsultowania jej z radą miasta czy innymi podmiotami.