Czterech rybnickich przedsiębiorców ukaranych za naruszenie przepisów dotyczących kas fiskalnych

Czterech rybnickich przedsiębiorców ukaranych za naruszenie przepisów dotyczących kas fiskalnych

Koniec października i początek listopada to okres, w którym śląska administracja skarbowa intensyfikuje swoje kontrolne działania. Głównym celem tych działań jest sprawdzenie, czy lokalni przedsiębiorcy rzetelnie rejestrują swoje transakcje sprzedaży za pomocą kas fiskalnych. W ramach tej akcji kontrolnej, Rybnik również znalazł się na celowniku inspektorów. Niestety, czterech rybnickich biznesmenów nie udało się uniknąć nałożenia sankcji.

Pracownicy Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach przeprowadzili ponad 100 różnorodnych kontroli, obejmujących zarówno sprawy celne jak i skarbowe. Te czynności wykonano w 22 różnych miejscach na terenie całego województwa śląskiego.

Kontrolowani byli przede wszystkim podatnicy prowadzący lokale gastronomiczne i rozrywkowe, takie jak kluby, puby, dyskoteki czy restauracje. Najwięcej mandatów nałożono na nierzetelnych przedsiębiorców z tych sektorów prowadzących działalność na terenie Katowic, Sosnowca i Rybnika. W następnych dniach, inspektorzy Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego skupili się na kontrolach punktów sprzedaży takich jak stragany, kioski oraz punkty sprzedaży zniczy. Niestety, także w tych przypadkach zdecydowano o nałożeniu mandatów. Najwięcej z nich wydano na terenie Gliwic, Mysłowic oraz Tychów – informuje Katarzyna Klos, przedstawicielka katowickiej Krajowej Administracji Skarbowej.