Wspomnienia o tych, którzy odeszli: upamiętnienie zmarłych w regionie Rybnika

Wspomnienia o tych, którzy odeszli: upamiętnienie zmarłych w regionie Rybnika

Coroczna tradycja obchodzenia Dnia Wszystkich Świętych, który przypada na 1 listopada, a także Dnia Zadusznego, obchodzonego dnia następnego, stanowi okazję do wspominania tych, którzy odeszli. Z wielkim szacunkiem i pamięcią odnosimy się do tych, którzy opuścili nas w ciągu minionej roku. Szczególnie dotyczy to mieszkańców takich miejscowości jak Rybnik, Wodzisław Śląski, Jastrzębie-Zdrój oraz Żory.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy musieliśmy pożegnać osoby szczególnie drogie naszym sercom. Wśród nich znaleźli się wybitni pedagodzy, utalentowani muzycy oraz zaangażowani działacze samorządowi. Tutaj zatrzymamy się na mgnienie oka, by przypomnieć o tych, którzy na zawsze opuścili ten świat.

6 lipca tego roku powitaliśmy wiadomość o śmierci Romana Fojcika. Był on bardzo cenionym pedagogiem II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Frycza Modrzewskiego (znane również jako Liceum Hanki Sawickiej) w Rybniku. Jako nauczyciel geografii i astronomii, a także zajęć technicznych, Roman Fojcik zapisał się w sercach wielu pokoleń uczniów. Zasłużył na szacunek również jako organizator obozów wędrownych dla młodzieży oraz opiekun utalentowanych olimpijczyków.