Czas na liście – już niedługo zbiórka w Orzeszu

Czas na liście – już niedługo zbiórka w Orzeszu

„Jesienna Zbiórka Liści”

Wrzesień i pierwsze dni października nie były łaskawe pod względem aury, co przyczyniło się do dość szybkiej utraty przez drzewa swojej liściastej szaty. Coraz więcej kolorowych liści zaściela parki, zieleńce, działki i przydomowe ogródki. To znak, że jesień przechodzi powoli w kolejną fazę i zmierza w stronę zimy.

W związku z tym konieczne jest przeprowadzenie typowych dla tego okresu w roku prac, związanych m.in. z pozbyciem się nadmiernej ilości zalegających na powierzchni liści. Miasto, jak zawsze, pomaga organizacyjnie w tego rodzaju pracach porządkowych.

Już za kilka tygodni odbędzie się popularna akcja znana jako „Jesienna Zbiórka Liści”. Jeśli chcemy skorzystać z tej możliwości – warto na bieżąco sprawdzać harmonogram terminów odbioru odpadów obowiązujący w mieście.

Akcja już w listopadzie

Należy pamiętać o tym, że zbiórka liści nie jest tożsama z odbiorem bioodpadów. Będzie w tym przypadku obowiązywał osobny termin. Przed datą odbioru należy udać się do Urzędu Miejskiego w celu odebrania worków na liście.

Jeśli planujemy skorzystać z oferty wywozu liści – warto się pospieszyć. Liście można umieścić tylko w workach otrzymanych od miasta, a ich liczba jest ograniczona. Urząd dysponuje dziesięcioma tysiącami sztuk.

Napełnione liśćmi worki należy wystawić przed posesją w dniu odbioru, przed godziną 6.00 rano. Może się zdarzyć, że worki nie zostaną odebrane – należy wówczas zgłosić ten fakt. Można to zrobić m.in. za pomocą cieszącej się coraz większą popularnością mieszkańców Orzesza aplikacji Eco Harmonogram. Zgłoszenia można również dokonać telefonicznie albo e-mailem.

Dane kontaktowe znajdziesz m.in. na stronie internetowej Urzędu Miasta Orzesze.