Ogólnopolska Karta Seniora również w Orzeszu

Ogólnopolska Karta Seniora również w Orzeszu

Czy warto korzystać z karty?

Orzesze, podobnie jak inne miejscowości znajdujące się w powiecie mikołowskim, bierze udział w programie skierowanym do osób, które ukończyły sześćdziesiąty rok życia. Jest to Ogólnopolska Karta Seniora.

To jeden z wielu różnych programów, które stworzono z myślą o starszych mieszkańcach Polski. Większość wspiera seniorów, którzy zmagają się z różnymi chorobami i niepełnosprawnościami, ale nie wszystkie.

Starsze osoby w wieku emerytalnym często są jeszcze czynne społecznie, jeśli już nie zawodowo. Jak wiadomo – państwo zachęca osoby, które mogą jeszcze pracować, do tego, żeby nie rezygnowały z aktywności zawodowej, co da im wyższe świadczenie, ale również ma duże znaczenie w przeciwdziałaniu np. poczuciu wyobcowania, alienacji – w dynamicznie zmieniającym się świecie.

Według wielu badań – liczba i intensywność kontaktów społecznych – to jeden z najistotniejszych czynników, które decydują o naszym zdrowiu.

Ogólnopolska Karta Seniora wspiera aktywność osób starszych poprzez system wielu zniżek, które pozwalają osobom na emeryturze korzystać taniej z różnych usług.

Czy zatem warto korzystać z Ogólnopolskiej Karty Seniora? To pytanie retoryczne.

Jak otrzymać kartę?

Mieszkańcy Orzesza, którzy chcą korzystać z OKS, mogą uzyskać zniżki na różne usługi, zniżki na bilety do instytucji kultury, zniżki w sklepach i wiele innych.

Dużym zainteresowaniem cieszą się też rabaty na pobyty sanatoryjne i inne usługi medyczne.

Ponieważ karta jest ogólnopolska – jej posiadacz może korzystać ze zniżek nie tylko w miejscu zamieszkania, w powiecie, czy w województwie, ale również na terenie całego kraju.

Aby otrzymać kartę, należy zgłosić się do Starostwa Powiatowego w Mikołowie, który został partnerem programu i uzyskał Certyfikat Powiatu Przyjaznego Seniorom.

Możliwe jest również odebranie karty w samym Orzeszu. Termin odbioru należy ustalić indywidualnie.

Prawdopodobnie w najbliższych dniach zainteresowanie Ogólnopolską Kartą Seniora wzrośnie w związku z rozpoczynającym się sezonem wakacyjnym, podczas którego więcej osób uda się na wczasy, czy też do uzdrowisk.

Więcej informacji na temat karty znajdziesz na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Mikołowie.