Kolejny wysoki mandat za przekroczenie szybkości w powiecie mikołowskim

Kolejny wysoki mandat za przekroczenie szybkości w powiecie mikołowskim

Przekroczenie szybkości przy przejściu dla pieszych

Działająca w mikołowskiej Policji Grupa SPEED zwalcza różnego rodzaju przestępstwa drogowe – jednymi z nich, które są od początku 2022 r. szczególnie na „celowniku” funkcjonariuszy, są przekroczenia szybkości.

Kierowcy, którzy nie przestrzegają zasad ruchu drogowego, jadą zbyt szybko i nie zwracają uwagi na to, że dopuszczają się takiego skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania w okolicy przejść dla pieszych, muszą się liczyć z surowymi konsekwencjami, w tym – wysokimi mandatami.

Kolejny wysoki mandat, kilka dni temu, wystawili takiemu kierowcy policjanci z Grupy SPEED, którzy patrolowali popularną drogą krajową DK 81, na której często dochodzi do naruszania przepisów prawa drogowego.

Niestety i tym razem na kierowcę, który mógł stanowić realne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu, nie trzeba było długo czekać.

Tysiąc złotych mandatu za nadmierną szybkość

Stworzenie specjalnej grupy policyjnej SPEED było konieczne z uwagi na częste przypadki bezprawnych działań kierowców, głównie w obszarze trasy DK 81, która przebiega między innymi przez powiat mikołowski.

Nie będzie większą przesadą stwierdzić, że do przestępstw drogowych w tym miejscu dochodzi niemal regularnie. Kierowcy nie przestrzegają kluczowych przepisy, dzięki którym można zminimalizować ryzyko spowodowania poważnych kolizji i wypadków drogowych, w wyniku których wiele osób może stracić zdrowie i życie.

Na początku bieżącego roku mogło się wydawać, że znaczące podwyższenie mandatów za jedno z najpopularniejszych (obok kierowania pod wpływem alkoholu) przestępstw drogowych, czyli przekraczanie szybkości – będzie ograniczone, dzięki wysokim karom.

Po pierwszych tygodniach obowiązywania nowych przepisów okazało się, że kierowcy nadal nie dostosowują prędkości do limitów.

Do takiego zdarzenia doszło ponownie 22 maja br., w godzinach wieczornych. Czterdziestolatek kierujący samochodem osobowym w okolicy przejścia dla pieszych jechał z prędkością kilkadziesiąt km/h większą niż maksymalnie w tym miejscu dozwolone 70 km/h. W związku z tym musiał zapłacić mandat w wysokości 1000 złotych.