Aktywny weekend w Mikołowie

Aktywny weekend w Mikołowie

Wędrówka z Mikołowską Grupą Eksploracyjną

Jeśli pasjonujesz się historią i jesteś wielbicielem pieszych wędrówek, a do tego cenisz sobie w sposób szczególny możliwość poznawania miejsc, które mimo, że znajdują się w okolicy Twojego zamieszkania, nadal mają przed Tobą swoje tajemnice – warto byś zdecydował się na wspólny spacer z innymi miłośnikami takich klimatów.

To do nich właśnie Mikołowska Grupa Eksploracyjna adresuje wydarzenie, którego jest organizatorem, a odbędzie się ono pod hasłem „Tajemnice lasów mokierskich”. MGE działa prężnie w środowisku lokalnym i jest znana z inicjowania różnych spotkań i imprez, których celem jest zainteresowanie mieszkańców Mikołowa jego spuścizną historyczną.

Większość członków Mikołowskiej Grupy Eksploracyjnej „rekrutuje” się z Mikołowskiego Towarzystwa Historycznego, które również jest zaangażowane we wszelkie inicjatywy mające ocalić historię lokalną od zapomnienia.

Nie da się tego zrobić, bez pomysłów, które aktywizują mieszkańców miasta i regionu, reprezentujących różne grupy społeczne i wiekowe.

Spacer odbędzie się już w najbliższą sobotę, 2 kwietnia 2022 r. Początek – o godzinie 9.00 na skwerze „Wymyślanka”. Trasa spaceru nie będzie szczególnie wymagająca, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że liczyć sobie będzie kilka kilometrów, a warunki pogodowe mogą być zmienne.

Mikołowski Jarmark Staroci

Już dzień później, czyli w niedzielę, 3 kwietnia br., w samym centrum Mikołowa, na Rynku, odbędzie się tradycyjny jarmark staroci, który od zawsze cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta i gości.

Jarmarki organizowane są w pierwszą niedzielę miesiąca. Następny (z uwagi na majowe święta) wyjątkowo – zaplanowano na drugą niedzielę miesiąca, 8 maja 2022 r.

Na wydarzenie zapraszają organizatorzy, czyli: Urząd Miasta Mikołowa i Miejska Placówka Muzealna.

Kwietniowy jarmark otworzy swoje podwoje już o godzinie 8:00, a zamknie – o godzinie 14.00. Warto pamiętać, że w tym czasie na Rynku nie powinny przebywać żadne samochody (poza tymi, które należą do wystawców, ale jedynie na czas wyładowania i załadowania towaru).

Najbliższa edycja popularnego jarmarku z pewnością będzie zdominowana przez akcenty wielkanocne – warto więc się tu wybrać, jeśli chcemy wprowadzić do naszego domu klimat świąt, który zapewnią nam niebanalne i jedyne w swoim rodzaju dekoracje, których na jarmarkach ze starociami nigdy nie brakuje.