Podsumowanie powiatowych finałów XXIII Turnieju Puchar Tymbarku na Śląsku

Podsumowanie powiatowych finałów XXIII Turnieju Puchar Tymbarku na Śląsku

Zmagania w ramach powiatowych rund finałowych XXIII Turnieju Puchar Tymbarku w województwie śląskim dobiegły końca. Wśród ostatnich rywalizujących znaleźli się młodzi piłkarze z powiatu mikołowskiego. Triumfem tego etapu turnieju mogą się pochwalić drużyny Szkoły Podstawowej nr 5 z Mikołowa, która zwyciężyła w kategorii wiekowej U10, oraz Szkoły Podstawowej nr 1 z Mikołowa, która okazała się najlepsza wśród 12-latków. W nagrodę za swoje osiągnięcia, obie drużyny uzyskały prawo do gry w finale wojewódzkim, który odbędzie się na Stadionie Śląskim.

Finały powiatowe turnieju Puchar Tymbarku dla powiatu mikołowskiego miały miejsce w Łaziskach Średnich, gdzie zawodnicy rywalizowali na boiskach miejscowej Polonii. W tym etapie turnieju rywalizowali jedynie chłopcy z kategorii U10 i U12. Dziewczęta z Szkoły Podstawowej nr 10 z Woszczyc automatycznie awansowały do kolejnej rundy turnieju, reprezentując kategorię U12, gdyż były jedynym zgłoszonym zespołem.

Wśród 10-latków, miano najlepszej drużyny przypadło uczniom Szkoły Podstawowej nr 5 z Mikołowa, którzy wyprzedzili zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 10 z Mikołowa oraz Skaczące Brzdące ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Orzesza. Zawody wśród 12-latków odbyły się dwuetapowo – najpierw podzielono drużyny na grupy, a następnie przeprowadzono półfinały oraz finały. Zwycięstwo przypadło Szkoła Podstawowej nr 1 z Mikołowa, która pokonała Szkołę Podstawową nr 10 z Mikołowa oraz Piastów ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Łazisk Górnych.