„Podatki bez barier” – pomoc dla niepełnosprawnych i ich rodzin

„Podatki bez barier” – pomoc dla niepełnosprawnych i ich rodzin

Jak skorzystać z ulg podatkowych i odliczeń?

Początek roku 2022 oznaczał m.in. wprowadzenie zmian, a niektórzy twierdzą, że bardziej – rewolucji podatkowej, czyli programu rządowego „Polski Ład”. Jak się okazało – pierwsze tygodnie obowiązywania nowych przepisów podatkowych nastręczyły wiele problemów, nie tylko samym podatnikom, ale również doradcom podatkowym, księgowym, a nawet niektórym ekspertom rządowym.

Powoli błędy i luki w programie są eliminowane, wdrażane są również dodatkowe rozwiązania, które mają na celu wyjaśnienie wielu sytuacji, nie do końca pewnych pod względem interpretacyjnym, jednak nadal pozostaje sporo znaków zapytania.

Podatnicy nie radzą sobie z wieloma wprowadzonymi zmianami, szczególnie wtedy, gdy korzystają z różnych ulg i odliczeń. Tak jest m.in. z podatnikami niepełnosprawnymi, którzy są uprawnieni do takich ulg. Dziś zarówno oni, jak i ich rodziny często nie radzą sobie z zawiłymi formalnościami, dlatego Starostwo Powiatowe w Mikołowie oraz miejscowy Urząd Skarbowy organizują spotkanie dla tej grupy podatników.

„Podatki bez barier” – skorzystaj z rad ekspertów

Do urzędów skarbowych w całej Polsce od tygodni napływają informacje o problemach podatników z nowymi przepisami, zawartymi w „Polskim Ładzie”. Największe nieporozumienia dotyczą tych przepisów, które nie zostały dostatecznie sprecyzowane, z czego wynikają różnice interpretacyjne.

W związku ze zgłaszanym dużym zapotrzebowaniem urzędy prowadzą akcje edukacyjne w całej Polsce. Jedną z takich inicjatyw jest zaplanowana na 14 marca 2022 roku akcja „Podatki bez barier”, adresowana do tych podatników, którzy zmagają się z niepełnosprawnościami, w związku z tym mogą korzystać z różnych udogodnień podatkowych, takich jak ulgi oraz odpisy.

W obecnej sytuacji wiele osób nie ma pewności jak interpretować nowe przepisy i w jaki sposób zorganizować swój budżet domowy.

Spotkanie dedykowane tej grupie podatników oraz ich rodzin rozpocznie się o godzinie 15:00 i będzie miało miejsce w siedzibie Urzędu Skarbowego w Mikołowie.

Jeden komentarz o “„Podatki bez barier” – pomoc dla niepełnosprawnych i ich rodzin

  1. Łatwo jest się pogubić we wszystkich zagadnieniach podatkowych, fajnie że powstała taka inicjatywa.

Comments are closed.