Wsparcie dla orzeskiej grupy poszukiwawczo-ratowniczej

Wsparcie dla orzeskiej grupy poszukiwawczo-ratowniczej

Powiat zakupił wyposażenie dla ratowników

W Orzeszu działa 13 Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza, która niesie pomoc mieszkańcom miasta i regionu w sytuacjach ekstremalnych. Grupa działa w ramach Stowarzyszenia Miłośników Miasta Orzesze.

Tworzą ją społecznicy, którzy zainicjowali jej działanie zaledwie dwa lata temu, a już stali się znani w lokalnej społeczności.

Aby skutecznie działać, każda grupa poszukiwawczo-ratownicza potrzebuje odpowiedniego sprzętu, w tym specjalnych kombinezonów, które znacznie ułatwiają tę szczególną pracę.

Takie kombinezony grupa otrzymała w lutym bieżącego roku od Starostwa Powiatowego – z Wydziału Zarządzania Bezpieczeństwem.

Kombinezony, z których mogą już korzystać członkowie grupy są zatwierdzone przez Państwową Straż Pożarną.

Charakteryzują się zaawansowaną wytrzymałością oraz charakterystycznymi, jaskrawymi kolorami, które ułatwiają trudną pracę w terenie – pozwalają łatwo się w nim identyfikować i nie zgubić podczas akcji prowadzonej w nieznanym miejscu.

Orzeska grupa rośnie w siłę

Po dwóch latach prowadzenia działalności, 13 Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza w Orzeszu liczy już dwadzieścia osób. Wszyscy członkowie grupy działają w niej w pełni społecznie, chcąc pomagać potrzebującym, którzy znajdą się w ekstremalnej sytuacji.

Do tej pory grupa wykonała już wiele akcji na terenie całego powiatu mikołowskiego. Każde zgłoszenie jest traktowane z pełnym zaangażowaniem, po ogłoszeniu alarmu ratownicy bezzwłocznie ruszają do akcji.

Działalność grupy jest niezwykle cenna, zarówno dla społeczności Orzesze, jak i całego powiatu mikołowskiego, co potwierdziły liczne akcje, w których społecznicy wzięli udział. Istnienie takiej grupy znacząco zwiększa poziom bezpieczeństwa w regionie.

Przedstawiciele Starostwa Powiatowego, przekazując kombinezony dowódcom grupy, zapewnili, że może ona liczyć na dalsze inicjatywy, które będą wspierać jej działalność.

Jeden komentarz o “Wsparcie dla orzeskiej grupy poszukiwawczo-ratowniczej

  1. Jest to przykład świetnie wydanych pieniędzy z budżetu państwa. Służby ratownicze potrzebują profesjonalnego sprzętu.

Comments are closed.