Jarmark Bożonarodzeniowy w Orzeszu

Jarmark Bożonarodzeniowy w Orzeszu

Weekend z Mikołajem i choinką

Już 4 grudnia rozpocznie się długo oczekiwany Jarmark Bożonarodzeniowy w Orzeszu. Przez cały weekend i w poniedziałek, 6 grudnia, można się będzie cieszyć prawdziwie świąteczną i mikołajkową atmosferą. Nie zabraknie wielu atrakcji – dla najmłodszych, jak i dla nieco starszych entuzjastów świątecznych klimatów i smaków.

Jarmark rozpocznie się w sobotę przed południem występami artystycznymi młodych orzeszan. Swoje programy świąteczne przedstawią dzieci przedszkolne i szkolne oraz uczestnicy zajęć Miejskiego Ośrodka Kultury.

Zagrają też lokalne zespoły muzyczne. Wspólnemu śpiewaniu i świętowaniu towarzyszyć będą również inne atrakcje, charakterystyczne dla każdego jarmarku świątecznego. Także na orzeskiej imprezie nie zabraknie świątecznych smaków i ozdób. Można też będzie nabyć wyroby rękodzielnicze, charakterystyczne dla tradycji bożonarodzeniowych.

Mikołaj i ekologiczne serca

Szóstego grudnia, w poniedziałek, w ramach jarmarku odbędzie się tradycyjne spotkanie ze św. Mikołajem. Towarzyszyć mu będą elfy. Jak nietrudno się domyślić – będą mieli tego dnia wiele wdzięcznej pracy przy rozdawaniu prezentów.

Nie będą to jednak zwyczajne mikołajki. Towarzyszyć im będzie ekologiczna akcja, której celem będzie zakup serc-puszek, do których mieszkańcy Orzesza będą mogli wrzucać plastikowe nakrętki z butelek.

Takich serduszek w wielu miastach w całej Polsce jest coraz więcej. Stawiane są w popularnych miejscach, dzięki czemu są dobrze widoczne i zachęcają do tego, żeby zbierać nakrętki i później szybko i bez problemów umieścić je właśnie w takim charakterystycznym pojemniku.

Po zapełnieniu, nakrętki są przekazywane do recyklingu, a pieniądze uzyskane za nakrętki wspierają ważne dla lokalnych społeczności cele charytatywne. Za zakup cegiełki na ten cel można będzie otrzymać atrakcyjne gadżety, ufundowane przez lokalne firmy.

Istnieje zatem całkiem realna szansa, że akcja w znaczącym stopniu przybliży aktywowanie Orzeskiego Centrum Nakrętkowego.