Tradycyjne spotkania opłatkowe dla seniorów odbyły się w Orzeszu i Jaśkowicach

Tradycyjne spotkania opłatkowe dla seniorów odbyły się w Orzeszu i Jaśkowicach

Jak co roku, w okresie przed Bożym Narodzeniem, organizowane są tradycyjne spotkania opłatkowe, które są odzwierciedleniem pięknego zwyczaju dzielenia się opłatkiem. W ramach tego wydarzenia, seniorzy z różnych regionów mają okazję do spotkania i wzajemnego składania sobie życzeń świątecznych. Dnia 6 grudnia br., taki event miał miejsce w restauracji „U Jakuba”, gdzie spotkali się emeryci z Orzesza.

Następnego dnia, tradycyjne spotkanie opłatkowe dla seniorów z Jaśkowic zostało zorganizowane w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury. Podczas tych uroczystości, zgromadzeni goście mieli przyjemność otrzymać życzenia od Mirosława Blaskiego, burmistrza Orzesza, Sylwii Krawczyk, zastępcy burmistrza oraz Jana Macha, przewodniczącego Rady Miejskiej Orzesze.

Władze miasta skierowały do zgromadzonych emerytów serdeczne życzenia zdrowia i błogosławieństwa bożego na nadchodzące święta. Wyrazili także nadzieję, że ten wyjątkowy czas upłynie w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Dodatkowo, burmistrz Mirosław Blaski wręczył seniorom słodkie upominki, czym z pewnością przyczynił się do umilenia tego spotkania.