Całkowite zamknięcie drogi wojewódzkiej nr 928 wywołuje falę protestów wśród mieszkańców gmin Wyry i Kobiór

Całkowite zamknięcie drogi wojewódzkiej nr 928 wywołuje falę protestów wśród mieszkańców gmin Wyry i Kobiór

Budząca emocje sytuacja ma miejsce w gminach Wyry i Kobiór, gdzie mieszkańcy zdecydowanie sprzeciwiają się kompletnej blokadzie odcinka drogi wojewódzkiej numer 928 między Gostynią a Kobiórem. W trosce o swoje prawa zaczęli wysyłać petycje.

Jako obywatele gmin Wyry i Kobiór, jesteśmy bezpośrednio dotknięci całkowitą blokadą remontowanego odcinka DW 928 od Gostyni do Kobióra i wymuszamy nasz protest! Dla każdego z nas, kto korzysta z tej trasy, aby dotrzeć do pracy, szkoły czy przedszkola, to prawdziwe utrudnienie. To nie tylko mierzone w setkach złotych tygodniowo dodatkowe koszty transportu, ale także wiele godzin spędzonych w samochodach i autobusach stojących w korkach. To również niesprawiedliwe obciążenie dla naszych sąsiadów z Orzesza i Wilkowyj, którzy muszą znosić zniszczenia swoich dróg.

Nie istnieje idealne rozwiązanie, ale to na które firma Budimex, wykonawca remontu drogi wojewódzkiej 928, uzyskała zezwolenie – całkowite zamknięcie trasy przez las między Gostynią a Kobiórem – to dla mieszkańców i przedsiębiorców najgorsze możliwe działanie!

Pozostaje pytanie, czy konieczne jest ustępowanie firmie Budimex, nie zważając na skomplikowane położenie geograficzne? Czy musimy wszyscy dodatkowo płacić za remont drogi w postaci dziesiątków dodatkowych kilometrów dziennie i wielu godzin dziennie? Podkreślmy: nie mówimy o objeździe paru kilometrów! Każdy z nas ma do przejechania dziesiątki kilometrów każdego dnia!

Zdajemy sobie sprawę, że pracującym na zamkniętym odcinku drogi jest łatwiej, ale czy społeczne koszty nie są tu istotne? A może nawet najważniejsze? Dla nas to naprawdę poważne kwestie!

Chcemy przypomnieć pracownikom Urzędu, że to my tu mieszkamy, uczymy się, pracujemy, wychowujemy dzieci i prowadzimy firmy! Wykonując swoje obowiązki służbowe, nie możecie nam szkodzić!

Podpisując tę petycję, chcemy wyrazić nasze ogromne niezadowolenie z decyzji Urzędu, który wydał to szkodliwe pozwolenie!