Szobiszowice i Sikornik: Inwestycje z Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego

Szobiszowice i Sikornik: Inwestycje z Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego

W Szobiszowicach, gliwickiej dzielnicy, przeprowadzono szereg inwestycji z funduszy Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego (GBO) na rok 2023. Mieszkańcy mogą teraz korzystać z nowych ławek z oparciami i podłokietnikami, które zostały zamontowane w różnych częściach dzielnicy, dzięki czemu uzyskali wygodne miejsca do odpoczynku.

Na początku mieszkańcy Szobiszowic mogli być zaskoczeni widokiem prostokątnych obszarów na trawnikach, z których usunięto darń i część podłoża. Wkrótce jednak te miejsca zostały wypełnione kostką brukową i stało się jasne, że są to przestrzenie przeznaczone pod nowe ławki. Ławki te możemy dzisiaj znaleźć wzdłuż takich ulic jak Lubliniecka, Świętojańska, Warszawska, Dziewanna i Udzieli. Jak wynika z opisu zadania wybranego do realizacji w ramach tegorocznego GBO, łącznie ma powstać 17 takich miejsc.

Projekt ten zdobył poparcie 71 mieszkańców Szobiszowic, a jego przybliżony koszt to około 94 tysiące złotych. Tymczasem mieszkańcy Sikornika, kolejnej dzielnicy Gliwic mogą korzystać z nowego placu zabaw, który również powstał dzięki środkom z Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego na bieżący rok.