Karany za przestępstwa narkotykowe 39-latek zatrzymany przez orzeską policję

Karany za przestępstwa narkotykowe 39-latek zatrzymany przez orzeską policję

Dnia 20 września, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Orzeszu zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany przez prawo. Mężczyzna ten, mający 39 lat, próbował uniknąć odpowiedzialności karnej ukrywając się przed organami ścigania. Wszystko dlatego, iż został skazany na karę 2,5 roku pozbawienia wolności za przestępstwa związane z narkotykami.

Zatrzymanie nastąpiło na terenie jednej z posesji w mieście Orzesze, kiedy to policjanci wpadli na ślad poszukiwanego. Mężczyzna ten, znajdujący się na celowniku wymiaru sprawiedliwości za przestępstwa narkotykowe – posiadanie i dystrybucję substancji zabronionych – był zaskoczony nagłym pojawieniem się stróżów prawa. Sąd Okręgowy w Gliwicach wydał wcześniej wobec niego nakaz doprowadzenia go do aresztu.

39-latek zdołał przez pewien czas unikać kontaktu z organami ścigania, nie dając się złapać na żadne wezwania. Jednak intensywne działania operacyjne lokalnych policjantów przyniosły ostatecznie sukces. Podczas kontroli tożsamości mężczyzny, wyszło na jaw, iż poruszał się samochodem bez posiadania uprawnień do kierowania pojazdami. Po zatrzymaniu, poszukiwany trafił natychmiast do aresztu, gdzie odsiedzi wyrok ponad 2,5 roku.