W Orzeszu choinka zniknie z rynku wcześniej niż zwykle. Wszystko przez plan oszczędnościowy!

W Orzeszu choinka zniknie z rynku wcześniej niż zwykle. Wszystko przez plan oszczędnościowy!

Z tym problemem boryka się większość samorządów w Polsce. Z jednej strony ogromna inflacja a z drugiej, bardzo wysokie podwyżki opłat za dostarczanie energii elektrycznej. W efekcie wiele z jednostek rezygnuje ze świątecznych iluminacji. Nie inaczej jest w Orzeszu.

Miało być aż 75 różnych, przepięknych dekoracji świetlnych, które miały zdobić Orzesze i wprawić mieszkańców w świąteczny nastrój. Pozostała tylko jedna – choinka, która i tak będzie wcześniej ściągnięta.

Jak wynika z oficjalnych informacji władz Orzesza, konieczne było aneksowanie umowy na iluminacje świetlne w mieście z prozaicznego powodu: brak pieniędzy. Oszczędności zostały wymuszone z jednej strony przez inflację, z drugiej, przez ogromne koszty prądu.

Choinka, która została postawiona w centralnym punkcie Orzesza, również nie postoi tam za długo. Pierwotnie miała zdobić miasto aż do 2 lutego 2023 roku. Jednak do demontażu choinki dojdzie już koło 10 stycznia. Działanie to ma na celu obniżenie kosztów jakie miasto otrzyma za energię elektryczną.