Akademia Ziemi Pszczyńskiej zaprasza

Akademia Ziemi Pszczyńskiej zaprasza

Już niebawem, pierwszego września będzie miało miejsce spotkanie z Panią Anną Marią Wesołowską, sędzią poznaną dzięki pewnemu serialowi telewizyjnemu. Tym razem nie będzie jednak chodzić o sprawy filmowe, a bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w obecnych czasach. A jak wiadomo, aktualne życie wiąże się z wieloma zagrożeniami wynikającymi z najróżniejszych czynników. To doskonała okazja do dialogu pomiędzy pedagogami, rodzicami oraz nauczycielami, którzy chcą dowiedzieć się, jak przeciwdziałać przemocy oraz niwelować ryzyko związane z codziennymi sytuacjami.

Wyjątkowa osobowość w wyjątkowej sprawie

Spotkanie, do którego ma dojść 1go. września w auli I Liceum w Pszczynie. W godzinach 13 – 15 odbędzie się spotkanie dla wszystkich zainteresowanych. Tematem Przewodnim będzie „Rola szkoły i rodziny w budowaniu bezpiecznego otoczenia dzieci i młodzieży w świetle współczesnych zagrożeń”. Oczywiście na to wydarzenie obowiązują zapisy elektroniczne, jednak sama jego forma jest całkowicie bezpłatna.

Z kolei w godzinach 16-18 w tym samym miejscu odbędzie się spotkanie dla wszystkich uczestników tegorocznego Projektu Akademia Ziemi Pszczyńskiej. To właśnie w tym czasie uczestnicy będą mogli porozmawiać swobodnie na temat zagrożeń dzieci, ale również w tej części nastąpi ogólne podsumowanie projektu.

Kim jest Anna Maria Wesołowska?

Pewnie większości osób kobieta kojarzy się z programem w TVN o tej samej nazwie. Warto jednak wiedzieć, iż Pani Anna jest sędzią w stanie spoczynku, który przez wiele lat był społecznym doradcą Rzecznika Praw Dziecka. Ponadto wraz z Fundacją Dzieci Niczyje kobieta walczyła o utworzenie specjalnych, przyjaznych pokoi przesłuchań dla dzieci. To aktywna działaczka, która na wszelkie sposoby stara się wspierać walkę z przemocą i przestępczością oraz tworzyć godne do życia i bezpieczne warunki dla dzieci i młodzieży.