Akcja oddawania krwi w Orzeszu

Akcja oddawania krwi w Orzeszu

Orzesze jest miejscowością, która w miarę możliwości stara się wspierać nie tylko swoich mieszkańców, ale również innych ludzi z kraju. Po raz kolejny w sierpniu miała miejsce akcja oddawania krwi, w której wziąć udział mogła każda pełnoletnia osoba. To wspaniała inicjatywa, która nie wymaga właściwie niczego poza chęcią i odrobiną wolnego czasu.

Krew potrzebna od zaraz!

Wydarzenie miało miejsce w sobotę 14 sierpnia na parkingu przy Urzędzie Miejskim Orzesze. Pomysłodawcą i wykonawcą było Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Takie lokalne akcje cieszą się sporym zainteresowaniem, nie tylko ze względu na szczytny cel. Mieszkańcy mogą w ten sposób pomóc osobom potrzebującym, a jak wiadomo to właśnie krew jest najcenniejszym darem dla wszystkich rannych. Darmowe oddawanie krwi rozpoczęło się o godzinie 9 a zakończyło o 13. Apel o pomoc spotkał się z dużym odzewem wśród mieszkańców Orzesza.

To jeszcze nie koniec

Jak poinformowało Centrum Krwiodawstwa to nie ostatnia akcja tego rodzaju w tym roku. W mieście planowane jest jeszcze jedno wydarzenie, które najprawdopodobniej zostanie zorganizowane 9 listopada. Czy każdy może pomóc oddając swoją krew? Nie ma dużych wymogów, osoba chcąca wziąć udział w akcji musi być w wieku 18- 65 lat, posiadać aktualny dowód ze zdjęciem oraz ważyć przynajmniej 50 kilogramów. Przed pobraniem krwi należy koniecznie spożyć lekkostrawny posiłek. Złe samopoczucie najlepiej zgłaszać przed rozpoczęciem oddawania krwi, gdyż może być przeciwskazaniem