Ile trzeba czekać na wizytę u neurologa w Orzeszu?

Ile trzeba czekać na wizytę u neurologa w Orzeszu?

Jak chyba każdy wie, polska służba zdrowia nie jest tak błyskawiczna jak być powinna. Oczekiwania na wizyty u specjalistów trwają niekiedy miesiącami, co zwłaszcza dla starszych osób nie jest dobrą wiadomością. Sytuacja, o której mowa ma miejsce w niemal każdym regionie kraju. Nie inaczej jest w Orzeszu. Sprawdziliśmy, jak długo trzeba czekać na spotkanie z neurologiem.

Neurologia – dziedzina niezwykle oblegana w ostatnim czasie

Nie tylko w Orzeszu na spotkanie z lekarzem specjalistą trzeba długo poczekać. Wśród najbardziej obleganych lekarzy znajdują się neurolodzy, którzy rozpoznają wiele niebezpiecznych dla zdrowia i życia dolegliwości. Dziedzina ta skupia się głównie na działaniu obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego, z którym wiąże się wiele procesów zachodzących w całym organizmie. Neurolog jest więc niezbędny na pewnym etapie życia, gdyż bada odruchy poszczególnych kończyn, jak odruch kolanowy czy łokciowy, zaburzenia mowy, chodzenia oraz wykrywa wiele chorób, które kojarzone są ze starością. Należą do nich: choroba Parkinsona, padaczka, rwa kulszowa, wszelkiego rodzaju guzy mózgu, choroba Alzheimera oraz stany zwyrodnieniowe w kręgosłupie. Nie ma się zatem czemu dziwić, iż tak wiele osób próbuje dostać się na wizytę do tego specjalisty przez długi czas.

Ile trzeba czekać w Orzeszu na spotkanie z neurologiem?

Orzesze jest niewielką miejscowością. Liczy ok. 20 tysięcy mieszkańców i posiada kilka punktów zdrowia, w których można znaleźć pomoc w leczeniu różnych dolegliwości. Postanowiliśmy sprawdzić, ile obecnie wynosi czas oczekiwania na wizytę u neurologa. Według oficjalnych doniesień okres ten wynosi aż 81 dni, czyli prawie trzy miesiące od wystawienia skierowania. W stosunku do innych niewielkich miejscowości czas ten nie odbiega od innych terminów. Dużo łatwiej jest w większych miastach, choć tam liczba chętnych proporcjonalnie wzrasta.

Pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość, a w przypadku możliwości finansowych udać się na prywatną wizytę. Należy jednak pamiętać, iż poza samą konsultacją czasem trzeba wykonać dodatkowe badania, które umożliwiają postawienie trafnej diagnozy. A to, w przypadku wizyt prywatnych wiąże się z dodatkowymi kosztami.