Badanie przyczyn kolizji drogowej na ulicy Pszczyńskiej w Radostowicach

Badanie przyczyn kolizji drogowej na ulicy Pszczyńskiej w Radostowicach

Wypadku drogowemu, który miał miejsce dzisiaj około godziny 11.00 na ulicy Pszczyńskiej w Radostowicach, przygląda się obecnie policja. Wszystkie jednostki ratownicze zostały natychmiast skierowane na miejsce zdarzenia. Ruch na tej drodze był sparaliżowany przez około 90 minut.

Pierwsze ustalenia oficerów wydziału ruchu drogowego sugerują, że mężczyzna w wieku 38 lat, prowadzący samochód marki Peugeot, nie dostosował odpowiednio prędkości do panujących warunków na drodze. W konsekwencji uderzył swoim pojazdem w tył Fiata, którego kierowcą był 49-latek. Uderzenie spowodowało, że Fiat zmuszony został do zmiany toru jazdy i uderzył w nadjeżdżający z naprzeciwka samochód marki Dacia. Za kierownicą tego pojazdu znajdował się 28-letni mężczyzna.

Na skutek tego zdarzenia kierowca samochodu marki Dacia doznał obrażeń i musiał zostać przewieziony do szpitala. Testy alkomatem wykazały, że wszyscy trzej kierowcy byli na chwilę zdarzenia trzeźwi. Policja nadal bada szczegółowe okoliczności tej kolizji drogowej.